• O projekcie

Centrum Organizacji Pozarządowych w powiecie lęborskim, wejherowskim i gdyńskim.

Projekt realizowany w Partnerstwie ze Stowarzyszeniem Eduq

Czas realizacji: 15.08.2023 do 15.12.2023

Cel projektu: Wspieranie pomorskich NGO poprzez działania doradcze, szkoleniowe, warsztaty, mentoring oraz działania informacyjne, mające charakter upowszechniający dobre praktyki oraz spotkania sieciujące. Celem nadrzędnym jest współpraca i integracja środowiska NGO i wymiana międzysektorowych doświadczeń w zakresie prowadzenia działań na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Dlaczego warto? Projekt ukierunkowany jest na rozwój lokalnej społeczności oraz poszerzenia współpracy  NGO. Dzięki udziałowi w projekcie otrzymasz nie tylko wsparcie kadry merytorycznej, ale podzielisz się własnymi doświadczeniami i wyzwaniami w tym sektorze.

Dla kogo? Organizacji Pozarządowych w powiecie lęborskim, wejherowskim i gdyńskim.

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego

Wartość dofinansowania: 20 000,00 zł

• Nabory

Aktualności - zobacz, co wspólnie możemy zdziałać!

Newsletter wyd. nr 1

Fundacja Dla Was zaprasza do udziału wszystkie organizację do skorzystania z doradztwa. W ramach otrzymanej dotacji od Województwa Pomorskiego mamy przyjemność zaproponować Państwu wsparcie w zakresie formalno-prawnym.

Prowadzenie fundacji/stowarzyszenia to proces wymagający wiele czasu, wysiłku, zaangażowania, zrozumienia różnych procedur i przepisów prawa.

Od czego zacząć? Jakie są cele jej powstawania? Jakie podjąć kroki, aby fundacja, zgodnie z polskim prawem mogła działać? Czy fundacja może prowadzić działalność gospodarczą?

To tylko kilka pytań, które stawiamy sobie każdego dnia.

Pomożemy w każdych procesach.

Jeżeli Twoja ORGANIZACJA znajduję się na terenie: powiatu lęborskiego, gdyńskiego oraz wejherowskiego to właśnie dla Ciebie mamy czas!

Zgłoś swoje zapotrzebowanie, a my się z Tobą skontaktujemy.

Jesteśmy dostępni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i tel. 518 251 955

Newsletter wyd. nr 2

Zachęcamy do włączenia się w konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Wejherowa na lata 2024-2033.

Konsultacje potrwają do 13 listopada 2023 roku.

Uwagi dotyczące projektu można zgłaszać w formie elektronicznej, telefonicznej oraz papierowej.

Najważniejsze informacje dostępne na stronie www.wejherowo.pl à Wejherowo - jakość miasta

A dokumenty wraz z ankietą https://www.wejherowo.pl/konsultacje-spoleczne-dokumentu-gpr.html

Zadbajmy wspólnie o ten proces. Miejmy realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Zastanawiasz się jaki jest cel konsultacji społecznych? Jaki jest ich sens?

Zapewne pamiętasz sytuację, kiedy przechodząc ulicami zastanawiałeś/łaś się „dlaczego tak to zostało wykonane”, „ta zmiana nie ma najmniejszego sensu” „brakuje tutaj..” i wiele innych myśli.

To jest właśnie ten moment, kiedy Twój, a nawet NASZ głos ma znaczenie. Kiedy wspólnie siadamy i rozwiązujemy wyzwania społeczne w naszym rejonie.

Newsletter wyd. nr 3

A w dzisiejszym wydaniu najważniejsze wydarzenia,

Zachęcamy do udziału w:

Spotkanie sieciujące- 28.11.2023 r. ul. Pomorska 11, 84-230 Rumia.

Zapraszamy wszystkie organizację pozarządowe oraz grupy nieformalne z powiatu: wejherowskiego, gdyńskiego oraz lęborskiego do udziału właśnie w tym wydarzeniu. Spotkanie będzie miało formułę otwartą. Porozmawiamy o wyzwaniach dla NGO w najbliższej perspektywie.

Jest to znakomita okazja do współtworzenia wyjątkowych inicjatyw w naszym rejonie. Stworzymy idealną przestrzeń, aby zaprezentować działania Wasze.

Razem, wspólnie przyczynimy się do pozytywnych zmian dla społeczności.

Szkolenie podstawowe dla wolontariuszy w ramach Korpusu Solidarności 23.11.2023 lub 30.11.2023

Zgłoś się do nas i skorzystaj z bezpłatnego szkolenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla kogo? Dla początkujących wolontariuszy, poznasz swoje prawa i obowiązku oraz odkryjesz własny potencjał do działań społecznych.

Coroczny Konkurs na najaktywniejszego wolontariusza powiatu puckiego i wejherowskiego- „Wolontariat Wczoraj i Dziś” wraz z wręczeniem nagród

05.12.2023- I Forum Victoria w Bolszewie

07.12.2023- II Forum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.

Zgłoś swoją kandydaturę: www.dlawas.org bądź Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypominamy również o trwających konsultacjach:

wejherowo konsultacje społeczne gminnego programu rewitalizacji - Wyszukaj (bing.com)

Newsletter wyd. nr 4

A w dzisiejszym wydaniu najważniejsze wydarzenia,

W imieniu organizatora i partnerów Pomorskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych pragnę serdecznie zaprosić na tegoroczny zjazd, który odbędzie się w Hotelu Victoria w Bolszewie.

PFIP to spotkanie działaczy NGO, liderów animacji społecznej oraz przedstawicieli samorządów i środowisk biznesowych z całego regionu. Tematyka wydarzenia została zaplanowana wokół:

Zmiany pokoleniowej i sukcesji w organizacji pozarządowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszym przejściu procesu zgłoszenia jednak organizatorzy pobierać będą opłatę rezerwacyjną w wysokości 50 zł od każdego uczestnika korzystającego z pełnej infrastruktury obiektu tj. noclegu i wyżywienia. Z opłat zwolnieni są prelegenci, trenerzy prowadzący warsztaty  i goście specjalni.

Zapisy przyjmowane są przez formularz: https://forms.gle/ZfSy8ziiTiBKsrPe7 Z uwagi na duże zainteresowanie oraz ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość selekcji uczestników.